Dlaczego warto? Oferta edukacyjna.

Na pewno zadacie sobie Państwo pytania: Dlaczego ta szkoła a nie inna? Dlaczego nie szkoła publiczna? I wiele innych...

Chcemy pokazać dlaczego warto wybrać Pierwszą Szkołę Montessori w Bydgoszczy.

System Montessoriański jest alternatywą dla edukacji, która w chwili obecnej bardzo kuleje, wymaga gruntownych reform i nakładów finansowych. Rodzice, szczególnie w Bydgoszczy nie mają wielu możliwości, aby zadbać o dobrą edukację wczesnoszkolną dla swojego dziecka.

Naszym pragnieniem jest tę sytuację zmienić, oferując Państwu "szkołę marzeń", która bezkonkurencyjnie zadba o wszechstronny rozwój Waszych Pociech.

Zobaczcie Państwo dlaczego warto...

1. Rodzice mogą czuć się pewnie zostawiając dziecko w bezpiecznym miejscu, które zaspokaja wszystkie jego potrzeby. Codziennie utrzymują Państwo kontakt mailowym z wychowawcą, oczywiście nauczyciele zawsze też służą radą i rozmową w osobistym kontakcie.

2. Otoczenie klasowe jest dostosowane do ucznia, wszystkie pomoce są w zasięgu ręki dziecka, leżą na niskich półkach.

3. Otoczenie jest przygotowane dla dzieci - wszystko ma swoje miejsce na półkach, co pozwala rozwijać w dziecku zasadę uporządkowania (porządek wokół siebie = porządek w głowie).

4. Dziecko funkcjonuje w poczuciu bezpieczeństwa dzięki jasnym zasadom i oczekiwaniom wprowadzonym przez dzieci i nauczycieli.

5. Nauczyciel spełnia tu rolę przewodnika, nie motywuje i nie zmusza dzieci do konkretnych zadań, to ciekawość i potrzeba rozwoju otwiera dziecko na działanie.

6. Dzieci pracują dla samej wartości działania i odkrywania, cieszą się, gdy poprzez samodzielną i odkrywczą pracę czegoś nowego się nauczą i czegoś dokonają. Działają, aby działać, nie nastawiając się na efekt końcowy.

7. Każde dziecko może uczyć się w swoim własnym tempie i w miejscu przez siebie wybranym. Jest to pełna indywidualizacja kształcenia.

8. Dzieci uczą się zawsze na konkretach, tak więc nie ma tu mowy o uczeniu abstrakcyjnym, które dominuje w szkolnictwie masowym i innych typach szkół.

9. Dzięki ciszy, która panuje podczas całych zajęć dzieci osiągają wewnętrzny spokój, wyciszają swoje emocje, nie ma bodźców, które zakłóciły by proces uczenia się.

10. Środki dydaktyczne - materiały Montessori pozwalają na samodzielne korekty błędów, uczeń samodzielnie dochodzi do wiedzy, nawet wtedy, gdy zrobi coś źle. Uczy to wytrwałości w działaniu i cierpliwości, a zarazem samodzielności, tu nie ma potrzeby, aby nauczyciel te błędy wskazywał. Daje to dziecku ogromną satysfakcję z wykonanego zadania, ale też poczucie wartości i godności.Dzieci przestają bać się popełniać błędy.

11. Umiejętność funkcjonowania w grupie daje różnorodność wiekowa dzieci uczących się w jednej klasie. Starsze pomagają młodszym, a młodsze uczą się tę pomoc przyjmować, nie tracąc przy tym wiary w siebie, czy poczucia wartości. Wbrew pozorom przyjmowania też trzeba się uczyć.

12. Dzięki Montessoriańskiej metodzie pracy z dziećmi dajemy im możliwości rozwijania swoich pasji i zainteresowań, sprawiamy, że sama nauka niezauważalnie dla dziecka staje się pasją. Nie uzyskają Państwo tego w szkole masowej, przecież każdy z nas nie najlepiej wspomina szkołę, która kojarzyła się tylko z przymuszaniem do wszystkiego.

13.  Szeroka oferta zajęć szkolnych ( dostępna w zakładce zajęcia szkolne).

14. Lektor języka angielskiego przez 6 h dziennie, lekcje języka angielskiego - 4 h tygodniowo.

 Po zapoznaniu się z naszą ofertą macie Państwo wybór - czy dać dziecku wszystko co najlepsze w tych pierwszych latach edukacji, czy zrazić do nauki i szkoły na zawsze.

A dlaczego warto... to już Państwo wiedzą.

Pozdrawiamy serdecznie

Założyciele

Zapraszamy do Wirtualnej Wizyty u nas!